Profile styropianowe na bazie styropianu

     Przedstawiamy Państwu linię specjalnych produktów, wykonanych z lekkiego betonu sztukatorskiego. Charakteryzują się one zwiększoną wytrzymałością na niszczące działanie czasu i warunków atmosferycznych. Ponadto, w przypadku renowacji obiektów zabytkowych, są one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż sztukateria styropianowa powlekana.


     Do wyrobu profili betonowych używamy specjalnie dobranej mieszanki składników, tworzącej masę sztukatorską najwyższej jakości. Jej podstawowymi właściwościami jest zwiększona wytrzymałość przy zachowaniu względnie niewielkiej wagi oraz plastyczność, dzięki której otrzymywany profil jest gładki i estetyczny.


     Każdy wzór produktu należący do naszej oferty profili styropianowych może być wykonany z betonu sztukatorskiego. Wykonujemy detale projektowane lub odtwarzane w czasie renowacji, rozbudowy i nadbudowy obiektów zabytkowych. Ponadto technologia ta pozwala na odtworzenie detali i ornamentów na obiektach zawilgoconych i zasolonych.


     Materiały wykorzystywane do produkcji zaprawy sztukatorskiej są stosowane od ponad 30 lat na terenie Austrii, Niemczech oraz innych krajów europejskich. W Rzeszowie i okolicach firma uczestniczyła w realizacji wielu obiektów zabytkowych i monumentalnych realizowanych metodą tradycyjną, np. zespół kamienic w Rynku, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, wieża budynku Sądu Okręgowego, kamienice miejskie. Za realizacje wspomnianych obiektów otrzymaliśmy listy referencyjne oraz aprobatę od Biura Konserwacji Zabytków w Rzeszowie.


     Współczesne technologie stosowane w odnawianiu zabytków wymagają podjęcia decyzji o sposobie odnawiania obiektów i dostosowania do obowiązujących norm cieplnych. Dlatego często stosowana jest technologia mieszania części gzymsów i ornamentów – równoczesne wykorzystywanie elementów betonowych oraz styropianowych zbrojonych siatką. To rozwiązanie znajduje swoje zastosowanie np. w sytuacji, kiedy gzymsy główne stwarzają problemy ze swoją masą i kotwieniem - można je zastąpić gzymsami powlekanymi ze styropianu zbrojonego siatką z włókna szklanego. Wieloletnie doświadczenie wskazuje na to, że jest to metoda skuteczna i trwała.


     Prosimy o zapoznanie się z ofertą profili styropianowych i podjęcie decyzji – czy bardziej cenią państwo lekkość formy (jak w przypadku profili powlekanych) czy zwiększoną wytrzymałość, jak w przypadku elementów betonowych, czy może warto stosować obydwie technologie. Służymy również pomocą odnośnie sposobu montażu profili i ornamentów oraz stosowania materiałów pomocniczych jak kleje, szpachle itp.


     Do współpracy zapraszamy biura architektów, przedsiębiorstwa budowlane oraz klientów indywidualnych. Służymy również pomocą przy problemach osuszania i odnawiania zawilgoconych obiektów zabytkowych jak również budynków należących do klientów indywidualnych.